Listopad 2016

Krásné, dlouhé a zdravé vlasy - Moje rady a typy||Karolliin

9. listopadu 2016 v 16:40 | Karolliin
"Vlasy jsou nejkrásnější ozdobou ženy"

Která žena by netoužila po krásných a zdravých vlasech? Myslím, že většina z nás a minimálně polovina by si k tomu ještě ráda pořídila pořádnou délku. Ale jak na to?

Nepovažuji se za profesionála, nicméně o vlasy se hodně zajímám - ať už o střih, barvení, styling nebo o samotnou péči o ně.

A co bych mohla říct o mých vlasech? Lituji je! Je jen málo barev které na sobě neměly. Žehlení, kulmování, fénování, tupírování, stylingové přípravky, velmi těsně sepnuté účesy... To vše a mnohem víc jim dopřávám. V posledních letech ale hodně dbám na jejich péči.

... Vše začíná v hlavě!
Prvním a zásadním krokem je srovnat drátky v hlavě. Uvědomit si, že i přes to, že naše vlasy mohou být krátké, dlouhé, hustě, řidké, silné, slabé, kudrnaté, rovné, tak jsou to naše milované vlasy! Měly bychom si jich vážit a hýčkat je, jak jen to jde. Jsou mezi námi bohužel i takové ženy, které nemají vlasy vůbec. A To nedobrovolně. Proto hýčkejte každý jeden vlásek a nemějte jim za zlé, když například nerostou tak rychle, jak bychom chtěly. Musíme přeci milovat každou část našeho těla!

Moje vlasy, moje zkušenosti, moje rutina
Nejdřív Vám povím něco o typu mých vlasů. Mám vlasy asi pod lopatky, přírodní barva je čokoládově hnědá, ale barvím je už cca 5 let. Hustota je tak akorát. Jsou postupně sestříhané a nově mám rovnou ofinu, kterou nosím věčně sepnutou - klasika. Rostou poměrně rychle (mžná díky doplňkům stravy, které dlouhodobě úžívám). Jsem spokojená, ale vždy je co zlepšovat. Vlasy si myji zhruba po 2 dnech, po každém mytí fénuji.

Pár typů pro Vás...

1. Pořiďte si doplňky stravy pro lepší kvalitu vlasů (Biosil, Biotin, Zdravé vlasy...)
- Záměrně uvádím výrobky z levnější cenové kateogire, protože u nich mám vyzkoušené, že fungují a stojí pár kaček.

2. Kokosový olej proti roztřepeným konečkům
-V den, kdy si chcete mýt vlasy, naneste kokosový olej o délek a nechte působit klidně celé odpoledne. Vlasy budou krásně napapané a lesklé. Pozoruji na sobě, že se i méně třepí konečky.

3. Pořiďte si ricinový olej.
- Ricinový olej je dobrý nejen na řasy a obočí, ale i na vlasy. Zábaly z ricinového oleje urychlí růst a napomůou růstu vlasu v tzv. koutech.

4. Na noc si zapleťte cop
- Volný cop zabrání tomu, že se vlasy přes noc do sebe zacuchají a pomáhají lesku.

5. Používejte kvalitní vlasovou kosmetiku, ALE nepřehánějte to
- Patlat si každý den na vlasy šampon, kondicionér, masku, olejíček, ochranu před tepltem a kdo ví, co ještě je holý nesmysl. Vlasy budou akorát splihlé a rychle se zmastí. Mě vyhovuje omýt 2x šamponem, nanést kondicionér a po vyfénování olejíček jen do konečků.

6. Dopřejte si relax po domácku.
- Čas od času je dobré udělat si nějaký zábal. Mě se osvědčily zábaly z domácích surovin. Dají se různě kombinovat od olivového oleje, vajíčka, tatarky, mléka až po pivo a mnoho dalších surovin.

7. Čas od času na prasáka.
- Máte volné 3-4 dny ? Nebo dokonce týden? Výborně! Stáhněte vlasy do culíku a nevšímejte si jich co nejdéle to půjde. Pořádná koupel v mazu jim prospěje, ale jen čas od času.


To je z mé strany asi vše, co bych Vám mohla poradit. Když budete mít nějaký dlší typ, tak budu moc ráda, když mi to napíšete do komentářů. Ráda se přiučím.

Mějte krásný listopad!

Karolliin